Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez mortal combat, 4 maja 2011 r. o 07:45 Powrót do artykułu
Mnie nurtuje jedna rzecz: napisali na poczatku arkuszu: "W zadaniach zamkniętych wybierz tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi." Treśc zadania 9 nie mówi, żeby zaznaczyć dwie właściwe odpowiedzi, a dwie są poprawne. I weź tu człowieku słuchaj gadania, żeby uważnie czytać treść poleceń....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgadzam sie z zadaniem 9 ! Owszem obie odpowiedzi byly poprawne natomiast w poleceniu jest wyraznie ZAD. 9 Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki? a nie wyrazaja !!! Wiec dlaczego poprawne sa 2 odpowiedzi????? tak byc nie powinno ;(((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to właśnie jest najgorsze, bo odp 1 i 2 są poprawne. Było to zadanie za 2pkt, więc znając życie dwie trzeba było, tylko mogli łaskawie napisać w poleceniu jasno i klarownie... tym bardziej, ze w innych jest to jasno okreslone
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matys napisał:
Mnie nurtuje jedna rzecz: napisali na poczatku arkuszu: "W zadaniach zamkniętych wybierz tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi." Treśc zadania 9 nie mówi, żeby zaznaczyć dwie właściwe odpowiedzi, a dwie są poprawne. I weź tu człowieku słuchaj gadania, żeby uważnie czytać treść poleceń....
Zadanie 9 nie jest zadaniem zamkniętym...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej, namaturze wybrałam Granicę, jednak mialam troche problemów z rozszyfrowaniem o co dokłądnie chodzi w drugiej części tematu. W końcu po analizie fragmentów zaczęłam pisac o tym, że stosunek Żanci i Elżbiety w sumie dawal ciche przyzwolenie na romans Zenona, że kategorycznie nie przeciwstawiły się temu przez co powielał on błedy swojego ojca. W zakończeniu napisałam, że stosunek ten przyczynił się do cierpień Elżbiety, choroby psychicznej Justyny i oblania przez nią kwasem Zenona który popełnił w końcu samobójstwo. Czy to o to chodziło czy mam nie do końca na temat i lipa ? ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli przez przypadek jednokrotnie napisałem w wypracowaniu,że Granica to utwór pochodzący z pozytywizmu zamiast 20 lecia międzywojennego to może być to błąd kardynalny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie zgadzam sie... też zrobiłam w tym 9 zad błąd tylko przez to że w instrukcji pisze wyraźnie ZAZNACZ TYLKO JEDNĄ ODP CHYBA ŻE POLECENIE MÓWI INACZEJ i co?? ;/ ehh masakra jak dla mnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja dalam dwie odpowiedzi bo byly dwa pkt to raczej logiczne^^
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na maturze z jezyka polskiego jest tylko jedno zadanie zamkniete. to nie jest zadaniem zamknietym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie wnioski w rozszerzeniu w temacie 1?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadanie 9. to skandal !!! Nie sądzę, że przesz to obleję maturę, ale to jest chore, żeby dawać dwie odpowiedzi rzekomo poprawne, chociaż pytanie sugeruje coś innego. Jutro co będzie ?Trójkąt z czterema bokami ? To tak jak słynna historia z maturą z infy pewnego roku, gdy ludzie mieli zapisać dokument na dyskietce, chociaż się nie miał prawa tam zmieścić ;/ Pozdrawiam maturzystów Byle do soboty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tam moga byc dwie odpowiedzi bo to nie jest zadanie zamkniete.a w pnuktacji sa dwa pkt. logiki troche. nic nie jest tu wymyslone
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
justyna napisał:
jakie wnioski w rozszerzeniu w temacie 1?
jak tylko zobaczylam smierc czyjas tam i polaczyc to z mickiewiczem to chcialam wyjsc z sali xD wzielam drugi temat chociaz tez nie byl latwy; mutura w tym roku byla dziwna;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja siedzialam nad 2 tematem dlugo.. ale nie moglam zrozumiec pierwszego wiersza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anai napisał:
tam moga byc dwie odpowiedzi bo to nie jest zadanie zamkniete.a w pnuktacji sa dwa pkt. logiki troche. nic nie jest tu wymyslone
"ZAD. 9 Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki?" Treść polecenie zadania 9. Jeśli w poleceniu byłoby napisane "Które z podanych niżej zdań wyraża" to można by mówić o wiecej niż 1 odpowiedź. A nikt nie napisał na 1 stronie że trzeba patrzeć na ilość punktów za zadanie i od tego uzależniać ilość odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niby Granica, fajnie fajnie, ale temat z kategorii ciekawszych i do łatwych nie należał...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anai napisał:
jak tylko zobaczylam smierc czyjas tam i polaczyc to z mickiewiczem to chcialam wyjsc z sali xD wzielam drugi temat chociaz tez nie byl latwy; mutura w tym roku byla dziwna;p
Nie dziwię się, że tegoroczna matura wydawała Ci się dziwna, skoro niezbyt radzisz sobie z poprawnym pisaniem na komputerze. Polecam naukę dokładnego czytania, temat pierwszy nie odnosił się do śmierci. I był o wiele prostszy od drugiego. No ale najpierw trzeba wiedzieć coś o Mrożku, Mickiewiczu i dramacie awangardowym, o co Ciebie nie posądzam. Wnioski następujące ( w mojej ocenie): Mrożek intertekstualnie przywołuje tradycję romantyczną i twórczość Adama Mickiewicza w celu próby polemiki, wyśmiania. By to osiągnąć stosuje groteskę, dramat awangardowy. To wniosek oczywiście pokrótce, i nie wiem, czy taki będzie w oficjalnym kluczu, ale po roku siedzenia nad arkuszami myślę, że taki powinien być.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no gorzej chyba byc nie moglo!!!!! tak trudnej matury wedlug mnie nie bylo. trzeba bylo posiadac duza wiedze teoretyczna czego ja niestety nie mam. wypracowanie bylo straszne zbyt dlugie polecenie nie wiedzialam na czym mam sie skupic!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zadanie 9 to banał. zresztą tak jak cała matura. spodziewałam się czegoś o wiele trudniejszego. a okazało sie to bardzo proste:D zreszta bardzo mnie to ucieszyło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...